Besök Grums kommuns twittersida
Besök Grums kommuns sida på Facebook

Kontakta IFO

Kontaktuppgifter och öppettider för individ- och familjeomsorgen (IFO).

Telefontider till handläggarna

Måndagar: 09.00-09.30
Övriga vardagar: 08.30-09.30

Öppettider receptionen

Måndag-fredag: 09.00-15.30
Onsdag: 13.00-15.30
Lunchstängt: 12.00-13.00

Telefontid 08.00-12.00  13.00-15.30

0555-42282  Fax: 0555-10610

Anmälningar och akuta situationer

Dagjour tel. 070-328 34 98

Måndag-torsdag: 08.00-16.30
Fredag: 08.00-16.00


Lotta Österlund-Jansson, områdeschef
e-post: lotta.osterlund-jansson@grums.se
tel. 0555-422 77

Anna-Karin Thorin, receptionist
e-post: anna-karin.thorin@grums.se
tel. 0555-422 82


Familjerätt

Margaretha Olsson
e-post: margaretha.olsson@grums.se
tel. 0555-422 87

Jenny Larsson
e-post: jenny.larsson@grums.se
tel. 0555-421 21


Socialsekreterare

Pernilla Pettersson
e-post: pernilla.pettersson@grums.se
tel. 0555-422 60

Marie-Louise Dannberg
e-post: marie-louise.dannberg@grums.se
tel. 0555-422 32

Viktoria Brunåker
e-post: viktoria.brunaker@grums.se
tel. 0555-422 83

Sandra De Jong
e-post: sandra.dejong@grums.se
tel. 0555-422 86

Felicia Hjelm
e-post: felicia.hjelm@grums.se
tel. 0555-422 76

Margaretha Olsson
e-post: margaretha.olsson@grums.se
tel. 0555-422 87

Eva Johansson
e-post: eva.johansson@grums.se
tel. 0555-422 75

Fredrik Magnusson
e-post: fredrik.magnusson@grums.se
tel. 0555-422 16

Malin Elfgren
e-post: malin.elfgren@grums.se
tel. 0555-421 43


Alkoholhandläggare tillstånd

Jenny Larsson
e-post: jenny.larsson@grums.se
0555-421 21


Ekonomi

Sara Oredsson, ekonomi
e-post: sara.oredsson@grums.se
tel. 0555-421 24

Elin Bjartell, ekonomi
e-post: elin.bjartell@grums.se
tel. 0555-422 78

Sofie Malmgren, ekonomi
e-post: sofie.malmgren@grums.se
tel. 0555-422 88

Tomas Hane
e-post: tomas.hane@grums.se
tel. 0555-422 74

Behandlingsteam

David Eileryd
e-post: david.eileryd@grums.se
tel. 072-146 86 28

Laila Strandh
e-post: laila.strandh@grums.se
tel. 0555-421 01

Susanne Havenström
e-post: susanne.havenstrom@grums.se
tel. 070-285 43 22

Joakim Eliasson
e-post: joakim.eliasson@grums.se
tel. 072-145 20 34

Lennart Andersson, fältare (60 %)
e-post: lennart.andersson@grums.se
tel. 0555-420 66


Flyktingsekreterare ensamkommande

Magnus Lindholm
e-post: magnus.lindholm@grums.se
tel. 0555-422 92

Jenny Belenos
e-post: jenny.belenos@grums.se
tel. 0555-422 33

Tomas Hane
e-post: tomas.hane@grums.se
tel. 0555-422 74

Carola Zettergren
tel. 070-626 63 98

Kerstin Olsson (deltid)
tel. 070-251 23 88

Uppdaterad: 2017-07-11

Relaterad information

Besöksadress

Kommunhuset
Sveagatan 77, Grums

Besök efter överenskommelse

Postadress

Grums kommun
Individ- och familjeomsorgen
664 80 Grums