Besök Grums kommuns twittersida
Besök Grums kommuns sida på Facebook

Kontakta IFO

Kontaktuppgifter och öppettider för individ- och familjeomsorgen (IFO).

Öppettider receptionen
Måndag-fredag: 09.00-16.00
Onsdag: 13.00-16.00
Lunchstängt: 12.00-13.00

Telefontid reception
Måndag-fredag: 08.00-12.00 och 13.00-16.00
Tel: 0555-422 82 
Fax: 0555-106 10

Anmälningar och akuta situationer
Dagjour 070-328 34 98
Måndag-torsdag: 08.00-16.30
Fredag: 08.00-16.00

Telefontider till handläggarna
Måndagar ekonomiskt bistånd: 10.00-11.00
Måndagar övriga: 09.00-9.30
Telefontider övriga vardagar: 08.30-09.30


Pernilla Pettersson
Områdeschef
0555-422 60
pernilla.pettersson@grums.se

Anna-Karin Thorin
Receptionist
0555-422 82 
anna-karin.thorin@grums.se

Sara Bagge
Administratör
0555-422 81 
sara.bagge@grums.se

Familjerätt

Margaretha Olsson
0555-422 87
margaretha.olsson@grums.se

Jenny Larsson
0555-421 21
jenny.larsson@grums.se

Socialsekreterare

Marie-Louise Dannberg
0555-422 32
marie-louise.dannberg@grums.se

Viktoria Brunåker
0555-422 83
viktoria.brunaker@grums.se

Sandra De Jong
sandra.dejong@grums.se
0555-422 86

Felicia Hjelm (Tjänstledig)
felicia.hjelm@grums.se
0555-422 76

Margaretha Olsson
margaretha.olsson@grums.se 
0555-422 87

Eva Johansson
eva.johansson@grums.se
0555-422 75

Cecilia Nordsäter 
cecilia.nordsater@grums.se
0555-42151

Maria Jakobsson 
maria.jakobsson@grums.se
0555-422 33

Jenny Larsson 
jenny.larsson@grums.se
0555-421 21

Socialsekreterare/Missbruk

Fredrik Magnusson
fredrik.magnusson@grums.se
0555-422 16

Malin Elfgren 
malin.elfgren@grums.se
0555-421 43

Laila Strandh
laila.strandh@grums.se
0555-421 01

Ekonomiskt bistånd

Siw Dingen 
siw.dingen@grums.se
0555-422 84

Sara Oredsson, ekonomi
sara.oredsson@grums.se
0555-421 24

Elin Bjartell, ekonomi
elin.bjartell@grums.se
0555-422 78

Sofie Malmgren, ekonomi
sofie.malmgren@grums.se
0555-422 88

Tomas Hane
tomas.hane@grums.se
0555-422 74

Laila Strandh
laila.strandh@grums.se
0555-421 01

Öppenvården

David Eileryd
david.eileryd@grums.se
0555-420 17

Laila Strandh
laila.strandh@grums.se
0555-421 01

Susanne Havenström
susanne.havenstrom@grums.se
070-285 43 22

Joakim Eliasson
joakim.eliasson@grums.se
072-145 20 34

Lennart Andersson, fältare
lennart.andersson@grums.se
0555-420 66

Therese Bood, boendestödjare 
therese.bood@grums.se
072-142 04 68

Anna-Karin Thorin, boendestödjare (deltid)
anna-karin.thorin@grums.se
072-083 24 04    

Anette Pettersson Familjestödjare (deltid)
anette.pettersson@grums.se
0555-42056
072-1477157   

 

Integration

Tomas Hane
tomas.hane@grums.se
0555-422 74

Siw Dingen 
siw.dingen@grums.se
0555-422 84 

Socialsekreterare ensamkommande

Magnus Lindholm
magnus.lindholm@grums.se
0555-422 92

Flyktingsekreterare

Carola Zettergren
070-626 63 98

Text

Text

Uppdaterad: 2018-04-18

Kontakt

Pernilla Pettersson
Områdeschef
0555-422 60
pernilla.pettersson@grums.se

Besöksadress
Kommunhuset
Sveagatan 77, Grums

Besök efter överenskommelse.

Postadress
Grums kommun
Individ- och familjeomsorgen
664 80 Grums