Besök Grums kommuns twittersida
Besök Grums kommuns sida på Facebook

Kontakta IFO

Kontaktuppgifter och öppettider för individ- och familjeomsorgen (IFO).

Öppettider receptionen
Måndag-fredag: 09.00-15.30
Onsdag: 13.00-15.30
Lunchstängt: 12.00-13.00

Telefontid reception
Måndag-fredag: 08.00-12.00 och 13.00-15.30
Tel. 0555-422 82 
Fax: 0555-106 10

Anmälningar och akuta situationer
Dagjour tel. 070-328 34 98
Måndag-torsdag: 08.00-16.30
Fredag: 08.00-16.00

Telefontider till handläggarna
Måndagar ekonomiskt bistånd: 10.00-11.00
Måndagar övriga: 09.00-9.30
Telefontider övriga vardagar: 08.30-09.30


Lotta Österlund-Jansson, områdeschef
e-post: lotta.osterlund-jansson@grums.se
tel. 0555-422 77

Anna-Karin Thorin, receptionist
e-post: anna-karin.thorin@grums.se
tel. 0555-422 82

Sara Bagge, administratör
e-post: sara.bagge@grums.se
tel. 0555-42281

Familjerätt

Margaretha Olsson
e-post: margaretha.olsson@grums.se
tel. 0555-422 87

Jenny Larsson
e-post: jenny.larsson@grums.se
tel. 0555-421 21

Socialsekreterare

Pernilla Pettersson
e-post: pernilla.pettersson@grums.se
tel. 0555-422 60

Marie-Louise Dannberg
e-post: marie-louise.dannberg@grums.se
tel. 0555-422 32

Viktoria Brunåker
e-post: viktoria.brunaker@grums.se
tel. 0555-422 83

Sandra De Jong
e-post: sandra.dejong@grums.se
tel. 0555-422 86

Felicia Hjelm
e-post: felicia.hjelm@grums.se
tel. 0555-422 76

Margaretha Olsson
e-post: margaretha.olsson@grums.se
tel. 0555-422 87

Eva Johansson
e-post: eva.johansson@grums.se
tel. 0555-422 75

Socialsekreterare/Missbruk

Fredrik Magnusson
e-post: fredrik.magnusson@grums.se
tel. 0555-422 16

Malin Elfgren
e-post: malin.elfgren@grums.se
tel. 0555-421 43

Laila Strandh
e-post: laila.strandh@grums.se
tel. 0555-421 01

Alkoholhandläggare tillstånd

Jenny Larsson
e-post: jenny.larsson@grums.se
0555-421 21

Ekonomiskt bistånd

Siw Dingen
e-post: siw.dingen@grums.se
tel. 0555-422 84

Sara Oredsson, ekonomi
e-post: sara.oredsson@grums.se
tel. 0555-421 24

Elin Bjartell, ekonomi
e-post: elin.bjartell@grums.se
tel. 0555-422 78

Sofie Malmgren, ekonomi
e-post: sofie.malmgren@grums.se
tel. 0555-422 88

Tomas Hane
e-post: tomas.hane@grums.se
tel. 0555-422 74

Laila Strandh
e-post: laila.strandh@grums.se
tel. 0555-421 01

Öppenvården

David Eileryd
e-post: david.eileryd@grums.se
tel. 072-146 86 28

Laila Strandh
e-post: laila.strandh@grums.se
tel. 0555-421 01

Susanne Havenström
e-post: susanne.havenstrom@grums.se
tel. 070-285 43 22

Joakim Eliasson
e-post: joakim.eliasson@grums.se
tel. 072-145 20 34

Lennart Andersson, fältare
e-post: lennart.andersson@grums.se
tel. 0555-420 66

Therese Bood  Boendestödjare
e-post: therese.bood@grums.se
tel. 072-142 04 68

Integration

Tomas Hane
e-post: tomas.hane@grums.se
tel. 0555-422 74

Siw Dingen
e-post: siw.dingen@grums.se
tel. 0555-422 84 

Socialsekreterare ensamkommande

Maria Jakobsson
e-post: maria.jakobsson@grums.se
tel. 0555-422 92

Jenny Belenos
e-post: jenny.belenos@grums.se
tel. 0555-422 33

Flyktingsekreterare

Carola Zettergren
tel. 070-626 63 98

Kerstin Olsson
tel. 070-251 23 88

Uppdaterad: 2017-10-04

Relaterad information

Besöksadress
Kommunhuset
Sveagatan 77, Grums

Besök efter överenskommelse

Postadress
Grums kommun
Individ- och familjeomsorgen
664 80 Grums