Besök Grums kommuns twittersida
Besök Grums kommuns sida på Facebook

Kontakta IFO

Kontaktuppgifter till verksamheten individ- och familjeomsorg (IFO).


Kontaktuppgifter och öppettider finner du här:

Reception

Telefon


Telefontid vardagar

0555-422 82


08.00-15.30

0555-106 10 (Fax)





Öppettider 



Måndag-fredag
Onsdag
Lunchstängt

09.00-15.30
13.00-15.30
12.00-13.00





Besöksadress



Kommunhuset
Sveagatan 77, Grums

Besök efter överenskommelse





Postadress



Grums kommun
Individ- och familjeomsorgen
664 80 Grums






Anmälningar och akuta situationer



Dagjour

070-328 34 98


Måndag-torsdag

08.00-16.30


Fredag

08.00-16.00





Områdeschef

Direkttelefon

E-post

Lotta Österlund Jansson

0555-422 77

lotta.osterlund-jansson@grums.se




Receptionist

Direkttelefon

E-post

Anna-Karin Thorin

0555-422 82

anna-karin.thorin@grums.se




Familjerätten

Direkttelefon

E-post

Margareta Olsson

0555-422 87


Jenny Larsson

0555-421 21

jenny.larsson@grums.se




Socialsekreterare

Direkttelefon

E-post

Telefontid kl. 08.30-09.30



Eva Johansson

0555-422 75

eva.johansson@grums.se

Sandra De Jong

0555-422 76

sandra.dejong@grums.se

Evert Nilsson

0555-421 43

evert.nilsson@grums.se

Margaretha Olsson

0555-422 87

margaretha.olsson@grums.se

Pernilla Pettersson

0555-422 60

pernilla.pettersson@grums.se

Felicia Hjelm

0555-422 76

felicia.hjelm@grums.se

Laila Strandh

0555-421 01

laila.strandh@grums.se

Viktoria Brunåker

0555-422 83

viktoria.brunaker@grums.se




Alkoholhandläggare
tillstånd

Direkttelefon

E-post

Jenny Larsson

0555-421 21

jenny.larsson@grums.se




Ekonomi

Direkttelefon

E-post

Telefontid kl. 08.30-09.30



Tomas Hane

0555-422 74

tomas.hane@grums.se

Marie Thörnqvist

0555-422 84

marie.tornqvist@grums.se

Elin Bjartell

0555-422 78

elin.bjartell@grums.se

Sofie Malmgren

0555-422 88

sofie.malmgren@grums.se




Behandlingsteam

Direkttelefon

E-post

Susanne Havenström

070-285 43 22

susanne.havenstrom@grums.se

Lennart Andersson 60%

0555-420 66

lennart.andersson@grums.se

David Eileryd

070-146 86 28

david.eileryd@grums.se

Joakim Eliasson

072-145 20 34

joakim.eliasson@grums.se




Samordnare Växtriket/ANDT

Direkttelefon

E-post

Sara Emsevik

072-522 41 79

sara.emsevik@grums.se




Flyktingsekreterare ensamkommande barn

Direkttelefon

E-post

Marie Thörnqvist

0555-422 84

marie.tornqvist@grums.se

Cecila Nordsäter

0555-422 16

cecilia.nordsater@grums.se

Malin Elfgren Boström

0555-422 92

malin.e-bostrom@grums.se

Tomas Hane

0555-422 74

tomas.hane@grums.se

Jenny Belenos

0555-422 33

jenny.belenos@grums.se

Uppdaterad: 2017-01-11